Pogoda w Bydgoszczy 18 wrz 06:36 | Redaktor
Zwrotnikowe klimaty [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Jesteśmy jeszcze w masie powietrza, która napłynęła z obszarów zwrotnikowych, już jutro jednak nastąpi zmiana tej sytuacji.

Jesień wciąż udaje lato [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:07

Chłodny front już jest widoczny na linii Łaby i powoli przemieszcza się na wschód. Do nas dotrze prawdopodobnie we wtorek rano.

Z punktu widzenia rozkładu ciśnień jesteśmy jeszcze pod wpływem wyżu z centrami nad zachodnią Rosją. Jednak zatoka rozległego niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Szkocją nasuwa się stopniowo od zachodu. Między wyżem a niżem z południa i południowego zachodu napływa jeszcze bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie spada.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, bez opadów. W drugiej części dnia przewidywany jest wzrost zachmurzenia chmurami wysokimi, a w nocy niskimi. Temperatura maksymalna wyniesie około 27 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków południowych.

W nocy przewidywane są postępujące od zachodu opady deszczu i lokalnie burze. Ale ta noc będzie jeszcze ciepła, temperatura prawdopodobnie nie spadnie poniżej 18 stopni.

Jutro zachmurzenie ma być umiarkowane lub duże. Zdarzyć się mogą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.26, a zajdzie o 18.57. Dzień będzie trwał 12 godzin i 31 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor