POLICJA 997 5 wrz 18:32 | ak
12-latka ukradła kosmetyki za ponad 1,3 tys. zł. Sprawa trafi do sądu dla nieletnich

fot. policja

Janikowscy policjanci kompletują materiały, które będzie oceniał sąd dla nieletnich. W kradzieże kosmetyków zamieszana jest 12-letnia mieszkanka gminy Janikowo.

Jeden ze sklepów w Janikowie powiadomił policję o ujawnieniu na monitoringu pięciu przypadków kradzieży kosmetyków i biżuterii, które miały miejsce w sierpniu. Łączna kwota strat wyniosła ponad 1.320 zł.

Wyjaśnieniem sprawy zajął się dzielnicowy z miejscowego komisariatu. Ustalił on, że na nagraniach jest nieletnia z gminy Janikowo. Policjant prosto ze sklepu pojechał do miejsca jej zamieszkania. Tam, w obecności rodziców, potwierdziło się, że ma ona związek z kradzieżami. W jej pokoju znaleziono część skradzionych rzeczy w postaci pomadek, kredek do oczu i biżuterii. Rzeczy te zostały zabezpieczone do postępowania.

Całą dokumentację w tej sprawie janikowscy policjanci przesyłają niebawem do sądu dla nieletnich. Tam po ich ocenie zapadnie decyzja co do nastolatki. Sąd w przypadku osób nieletnich może zastosować środki wychowawcze i poprawcze.

 

źródło: KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka

ak Autor