POLICJA 997 6 paź 19:23 | ak
18-letni kierowca rano odebrał prawo jazdy, wieczorem już je stracił

fot. ilustracyjna, policja

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym kierował świeżo upieczony kierowca. Mimo tego, że był trzeźwy stracił prawo jazdy.

We wtorek (4 poździernika) tuż po godzinie 21:00 policjanci "drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej jadące w rejonie wąbrzeskiego Podzamcza audi. Za kierownicą auta siedział 18-letni mieszkaniec Golubia-Dobrzynia. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy  zbadali jego stan trzeźwości. Alkomat jednak nie wykazał obecności alkoholu w organizmie.

Policjanci poddali kierowcę badaniu na obecność środków odurzających. Narkotester jednoznacznie wskazał, że młody mężczyzna jest pod działaniem marihuany.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i przewieźli go do szpitala celem pobrania próbek krwi do badań na zawartość i stężenie narkotyków. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy młody kierowca odebrał prawo jazdy tego samego dnia rano.

W zależności od stężenia wykrytych w jego krwi środków, zależeć będzie, czy mężczyzna odpowie za przestępstwo czy wykroczenie.źródło: KPP w Wąbrzeźnie, mł. asp. Krzysztof Świerczyński

ak Autor