POLICJA 997 7 paź 2022 | Redaktor
19-latek żądał wydania towaru, groził pobiciem i użyciem noża

fot. ilustracyjna, Pixabay

Zarzut rozboju usłyszał 19-letni mieszkaniec Rypina, który na ulicy zaczepił dostawcę jedzenia i grożąc pobiciem i użyciem noża, zażądał wydania posiadanych przez niego rzeczy. Po kradzieży uciekł. Nie pozostanie jednak bezkarny, bo dzięki czujności i dobremu rozpoznaniu dzielnicowego został ustalony i zatrzymany. 

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (30 października) pokoło godziny 20-tej. Dyżurny rypińskiej policji odebrał wówczas zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta doszło do rozboju. Zgłaszający przekazał, że pracownik lokalu gastronomicznego podczas dostarczania jedzenia do klienta został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zażądał wydania posiadanego przez niego towaru oraz dodatkowo 100 zł, bo w przeciwnym razie pobije go i użyje do tego noża. Po zabraniu łupów napastnik uciekł.

Policjanci natychmiast podjęli działania, aby zatrzymać sprawcę. Nie udało się go jednak ująć bezpośrednio po zdarzeniu, ale informacja o tym jak wygląda, została przekazana wszystkim funkcjonariuszom.

Jednocześnie policjanci ds. wykroczeń, prowadząc czynności w sprawie kradzieży kosmetyków przeglądali zapis z monitoringu, na którym znajdował się wizerunek złodzieja. Po przejrzeniu nagrania jeden z rypińskich dzielnicowych rozpoznał, że sprawcą jest znany mu 19-letni mieszkaniec Rypina. Analizując jego wizerunek doszedł także do wniosku, że ten sam mężczyzna mógł być również sprawcą rozboju sprzed kilku dni. Jak się okazało, był to właściwy trop.

W czwartek (6 października) mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. W tej sytuacji grozi mu do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

19-latek odpowie także za kradzież sklepową. Grozi mu grzywna do pięciu tys. zł.

 

źródło: KPP Rypin, asp. sztab. Dorota Rupińska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor