POLICJA 997 26 lip 18:06 | ak
25-latek z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej

fot. policja

25-latek z gminy Rogowo wpadł z narkotykami w czasie kontroli drogowej. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie 100 gramów amfetaminy. Grozi mu kara do 10-ciu lat więzienia.

W niedzielę (24 lipca) po godzinie 7:00 rano patrol rypińskiej policji na jednej z ulic miasta zauważył golfa, którego kierowca zatrzymał auto na zakazie zatrzymywania. W pojeździe znajdowało się łącznie czterech mężczyzn. Mundurowi podjęli interwencję. 

Już po krótkiej rozmowie policjanci zauważyli, że kierowca był bardzo zdenerwowany i nie potrafił jednoznacznie podać swoich danych osobowych. Postanowili przeprowadzić kontrolę osobistą.

fot. policja

Mundurowi znaleźli przy nim 18 aluminiowych zawiniątek z białą substancją, natomiast w aucie, w jednym ze schowków, kolejne woreczki z białą substancją. Po sprawdzeniu policyjnym testerem okazało się, że to amfetamina w ilości blisko 100 gramów i w całości należała do 25-latka.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na wniosek policjantów sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Grozi mu do 10-ciu lat więzienia.

 

źródło: KPP w Rypinie, asp. sztab. Dorota Rupińska, zmiany red.

ak Autor