POLICJA 997 30 sie 2020 | kp
30-latek ze Śródmieścia w areszcie. Trzymał narkotyki w lodówce

fot. Policja

Bydgoszczanin, który w swojej lodówce trzymał narkotyki, trafił w ręce policji w środę (26 sierpnia). Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 50 gramów różnego rodzaju niedozwolonych środków odurzających.

Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście podejrzewali, że jeden z mieszkańców może posiadać narkotyki. Działania doprowadziły ich do 30-latka ze Śródmieścia. – Kryminalni przystąpili do przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. Podczas sprawdzania lodówki ujawnili w niej kubek z zawartością białego proszku i worek strunowy z tą samą substancją – przekazuje podkom. Lidia Kowalska. – Były tam również woreczki z suszem roślinnym oraz brązową substancją.

Wstępne badania potwierdziły, że są to narkotyki. Razem około 50 gramów niedozwolonych substancji – ponad 40 amfetaminy, 9 marihuany oraz kilka metaamfetaminy. 

fot. Policja

30-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Tego samego dnia (26 sierpnia) mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji zdecydował prokurator w czwartek (27 sierpnia).

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor