POLICJA 997 24 wrz 2022 | Redaktor
30-letni recydywista pobił i okradł mężczyznę idącego chodnikiem. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

fot. ilustracyjna, policja

O trzymiesięcznym areszcie wobec 30-letniego sprawcy rozboju zdecydował Sąd Rejonowy w Świeciu. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna napadł na 34-latka idącego chodnikiem, pobił go i okradł. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawca został zatrzymany w poniedziałek (19 września) na ul. Brzezińskiej w Pruszczu, krótko po tym, jak napadł na 34-latka idącego chodnikiem. Jak wynika z ustaleń mundurowych, podejrzany popchnął go i przewrócił, kopał po całym ciele, a następnie zabrał torbę z dokumentami, pieniędzmi oraz rzeczami osobistymi.

Napadnięty mężczyzna o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania napastnika. Sprawca rozboju niedługo cieszył się łupem i wolnością. Dwie godziny po zdarzeniu policjanci ustalili i zatrzymali napastnika na terenie jednej z posesji w Pruszczu. 

30-letni mieszkaniec powiatu świeckiego podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek (22 września) mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, następnie został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świeciu, który zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 30-latek był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się kolejnego w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Świecie, podkom. Joanna Tarkowska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor