POLICJA 997 25 cze 21:16 | mk
40-latek podejrzany o zabójstwo w Fordonie aresztowany

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Mężczyzna, który w czwartek (23 czerwca) na ul. Bydgoskich Olimpijczyków zaatakował nożem 41-latka, trafił przed oblicze prokuratora. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące, może mu grozić dożywocie.

Do zabójstwa doszło w czwartek (23 czerwca) wieczorem na ul. Bydgoskich Olimpijczyków. – Tam doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami. Finalnie jeden z nich zaatakował 41-latka nożem. Niestety mimo szybko udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł w szpitalu – przekazuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci zaczęli poszukiwania napastnika. Udało się go namierzyć przed godz. 22.00 w jednym z mieszkań  w Fordonie. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli także nóż. – Dzisiaj (25 czerwca) policjanci doprowadzili 40-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Podejrzany przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, ponieważ już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu – informuje oficer.

Sąd na wniosek prokuratora aresztował 40-latka na najbliższe trzy miesiące. Za zabójstwo grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

mk Autor