POLICJA 997 22 paź 10:19 | kd
45-latka miała 2,6 promila  i prowadziła samochód. Zatrzymał ją świadek

Blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie miała kierująca seatem, która w tym stanie podróżował po drogach powiatu świeckiego „wężykiem”. Jej zatrzymanie było możliwe dzięki obywatelskiej postawie innego użytkownika dróg, który powiadomił policję o swoich podejrzeniach, a następnie ujął pijaną kobietę. Za jazdę po alkoholu 45-latka może trafić do więzienia na 2 lata.

W czwartek (21 października) przed 19.00 do dyżurnego komendy policji w Świeciu zatelefonował mieszkaniec Grudziądza. Przekazał, że w Dragaczu (pow. świecki) ujął kobietę, która kierowała autem i prawdopodobnie jest pijana. Dyżurny wysłał tam patrol.

Zgłaszający poinformował policjantów o swych spostrzeżeniach. Oświadczył, że kierująca seatem jechała przed nim „wężykiem”. Jak tylko nadążyła się okazja, przeszkodził jej w dalszej jeździe. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Przypuszczenia świadka potwierdziły się. 45-latka miała blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji świadka możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby.

podkom. Joanna Tarkowska
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

kd Autor