POLICJA 997 6 maj 14:03 | ak
51 razy posłużył się cudzą kartą płatniczą. Grozi mu 10 lat

fot. ilustracyjna Pixabay

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który aż 51 razy zapłacił lub usiłował zapłacić znalezioną kartą płatniczą. Właściciel karty oszacował straty na blisko 700 zł. 21-latkowi za przywłaszczenie karty oraz za kradzieże z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Grudziądza zatrzymali (na terenie Pruszcza Gdańskiego) 21-letniego mężczyznę  podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Jak ustalili, podejrzany wielokrotnie posłużył się znalezioną na terenie Grudziądza kartą płatniczą.
 
„Mężczyzna zapłacił nią lub próbował zapłacić zbliżeniowo za zakupy w różnych miejscach, głównie wykorzystywał ją w automatach z żywnością lub kawą. Łącznie kartę wykorzystał 51 razy. Poniesione straty właściciel oszacował na blisko 700 zł ” - relacjonuje podkom. Robert Szablewski,
oficer prasowy KMP w Grudziądzu. 
 
Jak poinformowała policja, do zdarzeń tych doszło pod koniec ubiegłego roku. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę, zawiadomił mundurowych. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, wytypowali i zatrzymali 21-latka  podejrzewanego o popełnienie tych czynów. 
 
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie karty płatniczej oraz za kradzieże z włamaniem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
„Policjanci apelują o zwracanie uwagi na swoje mienie. W przypadku podejrzenia kradzieży karty płatniczej bądź posłużenia się nią przez osoby nieuprawnione należy ją zablokować i zgłosić się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” - dodaje  podkom. Szablewski.

źródlo: KMP Grudziądz, zmiany red.

ak Autor