POLICJA 997 15 cze 18:33 | mk
68-latek miał trzy i pół kilograma marihuany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

fot. KWP w Bydgoszczy

Marihuanę w hermetycznie zamkniętych opakowaniach – łącznie ponad trzy i pół kilograma – znaleźli policjanci w domu mieszkańca powiatu bydgoskiego. 68-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące, może mu grozić do 10 lat więzienia.

Na trop zakazanych substancji wpadli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców KMP w Bydgoszczy. – Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki odurzające. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego i namierzenie jego miejsca zamieszkania – przekazuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

– W poniedziałek (13 czerwca) przed południem weszli na teren jednej z wytypowanych posesji. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, znaleźli trzy opakowania z marihuaną. Narkotyki były hermetycznie zamknięte w specjalnych opakowaniach – relacjonuje oficer.

Policjanci zatrzymali i przewieźli na komisariat w Śródmieściu 68-letniego mężczyznę. Usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia.  W środę (15 czerwca) na wniosek prokuratora sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

mk Autor