POLICJA 997 2 wrz 2022 | ak
Akcja „Blokers - Rozpoczęcie Roku Szkolnego” na bydgoskim Błoniu

fot. policja

Picie alkoholu w parku, pod sklepem, czy w innym miejscu publicznym jest niedozwolone. Zakaz spożywania alkoholu mają również nieletni. Przypomnieli o tym w czwartek (1 września), w godzinach popołudniowych policjanci z bydgoskiego Błonia, przeprowadzając wzmożone działania pod nazwą „Blokers - Rozpoczęcie Roku Szkolnego”. Podczas akcji wylegitymowano 64 osoby.

Zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym obowiązuje w całej Polsce - wydaje się to dość oczywiste - jednak, jak wykazała akcja mundurowych, nie do końca. Wylegitymowano 64 osoby. Wobec ośmiu, które dopuściły się drobnych wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia. Nałożyli sześć mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz za zakłócanie porządku publicznego, a wobec jednej osoby został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymano dwie osoby poszukiwane, jak również sprawcę przestępstwa dotyczącego posiadania środków odurzających.

- Akcja ukierunkowana była na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a tym samym na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, terenów przyległych do placówek oświatowych - informuje kom Łukasz Gładkowski z Wydziału Prewencji KP Bydgoszcz-Błonie. 

Głównym celem akcji było ujawnianie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w rejonie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zapowiadają, że działania odbywać będą się cyklicznie.


źródło: KWP w Bydgoszczy

ak Autor