POLICJA 997 13 kwi 2019 | Redaktor
Ale recydywa, ledwie usłyszała zarzuty za rozbój, już kradła na Wyżynach

fot. Policja

38-letnia bydgoszczanka drugi raz w ciągu kilku dni została przyłapana na kradzieży. Najpierw w Białych Błotach, a później na Wyżynach.

W miniony czwartek (11 kwietnia) dyżurny z komisariatu na bydgoskich Wyżynach otrzymał zgłoszenie o agresywnej i nieuczciwej klientce jednego ze sklepów na tym osiedlu. Okazało się, że kobieta chodząc po sklepie chowała do torby różnego rodzaju artykuły spożywcze. Kiedy przechodziła przez linię kas nie uiściła opłaty za towar i chciała wyjść ze sklepu. Wszystko to widzieli pracownicy, którzy chcieli uniemożliwić jej wyjście z budynku. Jednak ta nie reagowała na ich polecenia pozostania w sklepie i kierowała się do wyjścia. Dopiero reakcja policjanta z bydgoskich Wyżyn, który w czasie wolnym od służby robił zakupy w tym samym sklepie, okazała się skuteczna. Policjant zatrzymał kobietę i poczekał z nią na miejscu do czasu przyjazdu wezwanego patrolu. 38-letnia bydgoszczanka chciała ukraść towar wart ponad 400 złotych. Została zatrzymana. Pracownicy sklepu jednoznacznie stwierdzili, że gdyby nie reakcja funkcjonariusza nieuczciwa klientka z pewnością by uciekła ze skradzionym towarem.

Okazało się, że ta sama kobieta kilka dni wcześniej została złapana za przestępstwo popełnione w Białych Błotach, gdzie okradła 78-letnią mieszkankę miejscowości. Złodziejka przed policjantami ukrywała się w jednym z budynków mieszkalnych w Białych Błotach w szafce zlewozmywakowej za stojącą w niej butlą z gazem. Ostatecznie bydgoszczanka została zatrzymana i trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Podczas sprawdzania posiadanych przez nią przedmiotów okazało się, że ma przy sobie torebkę z legitymacją rencisty na inne dane, telefonem komórkowym, kluczami od mieszkania i innymi przedmiotami. Policjanci skontaktowali się z osobą, na której dane był wystawiony dokument. Wtedy wyszło na jaw, że to łupy z poprzedniej kradzieży.

Prokurator postawił 38-latce zarzuty rozboju oraz kradzieży i zastosował wobec niej dozór policyjny. To jednak nie powstrzymało jej od próby dokonania następnej kradzieży. Grozi jej maksymalnie do 12 lat więzienia.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor