POLICJA 997 16 sty 2018 | Redaktor
Amfa na dwóch kółkach

materiał policji

Sukces fordońskich policjantów. Złapali rowerzystę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. 36-letni mężczyzna w plecaku miał ponad pół kilograma amfetaminy.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem podczas rutynowego patrolu na ul. Transportowej. W miniony piątek (12 stycznia) policjanci postanowili zatrzymać do kontroli rowerzystę. Ten na ich widok rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze dopadli cyklistę. Okazało się, że w plecaku ma worek z białym proszkiem. Badanie narkotestem wykazało, że w opakowaniu znajduje się amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyku.

Szybko okazało się, że w narkotykowy proceder zamieszany jest jeszcze jeden mieszkaniec Fordonu. Funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu 32-letniego mężczyznę. Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił im zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. Następnie po ich przesłuchaniu wnioskował do sądu o ich tymczasowy areszt. W poniedziałek (15 stycznia) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował obu mężczyzn na dwa miesiące.

Teraz grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Starszy z podejrzanych był już wielokrotnie notowany za narkotyki.

 

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor