POLICJA 997 10 lip 15:01 | kp
Amfetamina w zamrażarce, a bydgoszczanin w areszcie

fot. Policja

Policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca bydgoskiego Wzgórza Wolności za posiadanie narkotyków. Mężczyzna ukrył amfetaminę w zamrażalce.

Do zatrzymania doszło w środę rano, 8 lipca. Kryminalni z komisariatu na Wyżynach pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny podejrzewanego o związek z przestępczością narkotykową.            – Mężczyznę zastali w momencie, gdy wraz z innymi osobami wchodził do mieszkania – przekazuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policja przeszukała mieszkanie podejrzanego. – Chwilę później, w zamrażalniku, ujawnili woreczek z niemal 150 gramami białego proszku. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina – informuje podkomisarz.

fot. Policja

Policja zabezpieczyła i przekazała narkotyk do laboratorium kryminalistycznego. 24-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prokurator skierował mężczyznę przed sąd, który dzisiaj (10 lipca) zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla bydgoszczanina.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor