POLICJA 997 13 lut 13:13 | Redaktor
Atak nożownika przed KFC w Fordonie. Nie żyje 38-letni mężczyzna, w tle zawód miłosny

fot. KMP Bydgoszcz

Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło w bydgoskim Fordonie. W sprawie zatrzymano 43-latka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W piątek (9 lutego) dyżurny z bydgoskiego Fordonu został powiadomiony o awanturze pomiędzy dwoma mężczyznami, na parkingu KFC, przy ulicy Fordońskiej, gdzie z relacji świadków wynikało, że jeden z nich miał posłużyć się nożem i uciec z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, poszkodowany był reanimowany przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, 39-latek zmarł na miejscu.

Nieoficjalnie mówi się, że chodziło o zawód miłosny. Mężczyzna miał być zazdrosny o kobietę, która złamała mu serce i zostawiła go dla 38-latka.

Sprawne działania policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej, już po dwóch godzinach od zdarzenia, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o ten atak 43-latka. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa.

W niedzielę (11 lutego) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Bydgoszczanin kolejne trzy miesiące spędzi za kratami. Za zbrodnię zabójstwa kodeks karny przewiduje karę nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywocia.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor