POLICJA 997 10 lut 2021 | ak
Bezpieczeństwo w sieci. Policjanci i nauczyciele łączą siły

mat. policji

Inowrocławskie policjantki zaprosiły do współpracy nauczycieli szkół powiatu inowrocławskiego w celu przekazania dzieciom wiedzy na temat zagrożeń w sieci. W ciągu kilku dni zajęcia odbyły się w 57 klasach.

We wtorek 9 lutego przypadał Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z tej okazji starsza aspirant Justyny Piątkowskiea i aspirant sztabowa Izabella Drobniecka przygotowały dla uczniów i nauczycieli klas IV – VIII zajęcia.

mat. policji

Przygotowane m.in. nagranie multimedialne oraz film pt. „Wyloguj się do życia” miały skłaniać do refleksji, przemyśleń, wyciągnięcia wniosków. Internet, to przecież narzędzie w którym prócz pożytecznych rzeczy można również natrafić na zagrożenia. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli w 11 szkołach odbyły się zajęcia pełne inicjatyw samych uczniów. Polegały one na wykonaniu tematycznych prac plastycznych, plakatów, prezentacji multimedialnych oraz krzyżówek.

mat. policji

Warte uwagi są refleksje uczniów: - Z zajęć chcę zapamiętać, jak łatwo się uzależnić, nie zauważając tego. - (…) krótki film uświadomił mi, że nadużywam telefonu. - (…) utkwiły mi sceny z filmu, że (…) sam spędzam za dużo czasu przed komputerem. - Życie nie toczy się tylko dookoła (…) świata wirtualnego.

Na podstawie KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka, zmiany red.

ak Autor