POLICJA 997 8 sie 05:56 | kp
Bezpieczne wakacje. Policyjna akcja dla dzieci [GALERIA]

fot. Policja

6 sierpnia na terenie inowrocławskich Solanek policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej tłumaczyli dzieciom ważne kwestie związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Mowa była między innymi o ruchu drogowym i wypoczynku nad wodą.

Podczas spotkania na świeżym powietrzu z dziećmi rozmawiano o przekraczaniu jezdni, poruszani się na rowerze, rolkach i hulajnogach. Tłumaczono także zasady jazdy po ścieżkach i korzystaniu z chodnika. Poza tym policjanci i strażnicy miejscy poruszyli tematy związane z wypoczynkiem nad wodą. Między innymi przypominali o tym, by wybierać kąpieliska strzeżone. 

– Policjanci mówili o działaniach profilaktycznych, które wiążą się z ogólnopolską akcją MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do rąk dzieci i ich opiekunów trafiły informacyjne foldery związane właśnie z tą akcją, a zawierające zasady bezpiecznego pobytu nad wodą – tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka z KWP w Bydgoszczy.

fot. Policja

Funkcjonariusze zadbali o to, żeby dzieci się nie nudziły i chętniej przyswajały wiedzę. Atrakcją dnia było rysowanie kredą po chodniku. Dzieci otrzymały także upominki promujące bezpieczeństwo.

fot. Policja

Działania prowadzone były przez asp. szt. Izabellę Drobniecką, dzielnicową asp. Iwonę Chruścicką, st. strażnika Piotra Baranowskiego i inspektora Dariusza Orzechowskiego.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor