POLICJA 997 26 sty 12:21 | Redaktor
Bydgoskie podziemie narkotykowe. 24-latek z marihuaną i kokainą zatrzymany

fot. policja

Ponad kilogram marihuany, a także ponad 100 g kokainy zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Do sprawy zatrzymali 24-latka. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Podejrzany będzie odpowiadać za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy nie przestają w swoich działaniach przeciwko narkotykowym biznesom. Tym razem wytropili bydgoszczanina z marihuaną i kokainą.

Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może być zamieszany w proceder narkotykowy. Z ich ustaleń wynikało, że może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Trop doprowadził ich do 24-latka.

W poniedziałek (23 stycznia) policjanci przystąpili do realizacji i namierzyli podejrzewanego w bmw przemieszczającym się ulicami bydgoskiego Błonia. Funkcjonariusze na ulicy Koszarowej w Bydgoszczy zatrzymali auto do kontroli.

Typowany przez nich mężczyzna był pasażerem. Siedział na tylnym siedzeniu. Tam też funkcjonariusze znaleźli torbę sportową, w której znajdował się worek foliowy z zawartością marihuany o wadze blisko 1,2 kg. 24-latek, kierowca i drugi pasażer zostali zatrzymani.

Policjanci przeszukali dwa mieszkania użytkowane przez podejrzewanego. W jednym znaleźli ponad 100 g kokainy, a w drugim niewielkie ilości marihuany. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Jego koledzy zostali przesłuchani i zwolnieni.

Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie prokurator wnioskował do sadu o jego tymczasowy areszt.

Wczoraj (25 stycznia) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor