POLICJA 997 11 paź 15:12 | Redaktor
Bydgoszczanin recydywista odpowie za kradzieże, włamania i uszkodzenie ciała

fot. Policja

Dziewięć zarzutów związanych z kradzieżami, włamaniami oraz uszkodzeniem ciała usłyszał 40-latek, którego zatrzymali bydgoscy policjanci. Mężczyzna odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywał już karę za podobne przestępstwa.

Policjanci z bydgoskiej komendy ustalili, że 40-letni mieszkaniec naszego miasta może mieć związek z kradzieżą pieniędzy oraz biżuterii z jednego z mieszkań przy ulicy Nad Torem. Wiedzieli jakim pojazdem porusza się mężczyzna i zatrzymali go na ulicy Zaświat, skąd został przewieziony do komisariatu na Błoniu.  

Policjanci podejrzewali, że ma on również związek z innymi tego typu zdarzeniami, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie Bydgoszczy, a w jednym przypadku również Osielska.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 40-latkowi łącznie dziewięc zarzutów -  trzech kradzieży z włamaniem, czterech kradzieży, jednego usiłowania kradzieży oraz jednego uszkodzenia ciała, do którego doszło podczas ucieczki z miejsca zdarzenia i poturbowania wówczas pokrzywdzonej.

Niemal za wszystkie czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę za przestępstwa o podobnym charakterze. Łączna wartość skradzionego mienia to niemal 150 tysięcy złotych. Mężczyzna kradł głównie biżuterię, zegarki i pieniądze.

Bydgoszczanin trafił do prokuratora, który po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Za tego typu przestępstwa ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak 40-latek musi liczyć się z wyższym jego wymiarem z uwagi na powrót do przestępstwa. 

 

źródło: KWP w Bydgoszczy, kom. Lidia Kowalska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor