POLICJA 997 13 sie 13:42 | kp
Bydgoszczanin z COVID-19 uciekł ze szpitala w Grudziądzu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

9 sierpnia z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu uciekł pacjent zakażony kornawirusem. Mieszkańca Bydgoszczy już schwytała policja. Z powrotem trafił do szpitala.

Policjanci z Grudziądza o zdarzeniu zostali poinformowani przed godziną 20.00. Personel szpitala zawiadomił funkcjonariuszy o ucieczce z oddziału zakaźnego pacjenta chorego na COVID-19.
– Natychmiast wszczęliśmy czynności zmierzające do ustalenia jego miejsca pobytu – przekazuje nam asp. sztab. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

O sytuacji zostali powiadomieni również bydgoscy policjanci w związku z tym, że pacjent to mieszkaniec Bydgoszczy. – Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przekazany do załogi karetki pogotowia, która przetransportowała go z powrotem na oddział, z którego się oddalił – przekazuje aspirant. – 12 sierpnia nasza prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie w kierunku art. 161 kodeksu karnego, który mówi o narażeniu na zarażenie wielu osób.

Policja prowadzi śledztwo, które ustali, czy mężczyzna miał z kimś kontakt i czy wystąpiło bezpośrednie narażenie tych osób na zarażenie. Mężczyźnie może grozić kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

kp Autor