POLICJA 997 9 lip 13:14 | kp
Chciał wyrwać kobiecie torebkę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

fot. Anna Kopeć/archiwum

Na terenie miejscowości Gąski mężczyzna pytający kobietę o drogę do kościoła, próbował ukraść jej torebkę. Kradzież udaremnił upadek mężczyzny. Sprawca uciekł, ale dzień później był już w rękach policji.

We wtorek (7 lipca) około godziny 8.00 do jadącej na rowerze kobiety podszedł mężczyzna pytający o drogę do kościoła – Gdy rowerzystka tłumaczyła mu jaką trasą ma iść, ten niespodziewanie wyszarpnął znajdującą się na koszyku rowerowym damską torebkę – tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji. Mężczyzna nie zdołał jednak ukraść torebki, bo się przewrócił. Kiedy pokrzywdzona zaczęła krzyczeć, sprawca zbiegł.

Sprawą zajęli się policjanci z Gniewkowa, którzy po zebraniu informacji dotarli do poszukiwanego. Dzień po nieudanej próbie kradzieży był już on w rękach policji. Dzięki sprawnej akcji 26-letni mieszkaniec gminy Gniewkowo usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

– Motywem jego działania było to, że po kłótni z żoną był tak wzburzony, że „upust” swoich nerwów znalazł w przestępstwie – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka. – Teraz 26-letni podejrzany ma prowadzoną sprawę karną i grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu 

kp Autor