POLICJA 997 10 cze 10:10 | kd
Chciały przejść przez pasy. Przez nieuwagę kierowcy wylądowały w szpitalu

fot. Policja

Grudziądzcy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pieszych. Kierująca citroenem potrąciła dwóch pieszych przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Obie osoby z urazami zostały przetransportowane do szpitala.

Wczoraj (09 czerwca) o godz. 14.50 na ulicy Małogroblowej w Grudziądzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych. 35 – letnia kierująca pojazdem citroen nie zauważyła dwóch pieszych znajdujących się  na przejściu dla pieszych.

Doszło do potrącenia. W wyniku zdarzenia obie osoby doznały urazów rąk i zostały przetransportowane do szpitala gdzie okazało się, że ich obrażenia są na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Policjanci pracujący na miejscu w związku ze spowodowaniem zdarzenia drogowego zatrzymali kierującej elektronicznie prawo jazdy. Kierującej za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kierowco pamiętaj! Nowe przepisy, które weszły w życie w dniu 1 czerwca 2021 roku obligują cię do zachowania szczególnej ostrożności, ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, jak i chcącemu przez nie przejść.


mł. asp. Łukasz Kowalczyk
p.o. Oficera Prasowego
Komendanta Miejskiego Policji
w Grudziądzu

kd Autor