POLICJA 997 15 sty 07:34 | ak
„Damski bokser” z Torunia zatrzymany. Sprawcę zarejestrowały kamery

screen/ototorun.pl

Ponad miesiąc temu 64-letni mężczyzna bez powodu zaatakował napotkaną w samym centrum Torunia kobietę. Dzięki publikacji wizerunku, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za uszkodzenie ciała 24-latki grozi mu do dwóch lat więzienia.

W środę (12 stycznia) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu przekazali do mediów  komunikat z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę. 

„Do zdarzenia doszło 5 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia, około godziny 13:00 przy skrzyżowaniu ulic Odrodzenia i Szosy Chełmińskiej sprawca dwukrotnie uderzył kobietę w twarz i kopnął w nogę. Pokrzywdzona w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała” - poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy z KMP w Toruniu.

Na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu widoczny był wizerunek napastnika. Policjanci poprosili o pomoc świadków. Już w czwartek (13 stycznia) mężczyzna został zatrzymany. Napastnikiem okazał się 64-latek z Torunia bez stałego adresu zameldowania.

W piątek (14 stycznia) usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała 24-letniej kobiety, działając w sposób chuligański, publicznie z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Decyzją prokuratora czyn ten ścigany jest z urzędu, dlatego prawdopodobnie tego samego dnia podejrzany stanął przed obliczem oskarżyciela. 64-latkowi grozi do dwóch lat więzienia.

 

źródło: KMP w Toruniu

ak Autor