Dramat na balkonie! 88-latka nieprzytomna – sąsiad w szoku, dzielnicowi ratują życie

fot. Policja
Dzielnicowi z Chełmna uratowali życie 88-letniej kobiecie. Zareagowali natychmiast po zgłoszeniu sąsiada, który zaniepokojony widokiem nieprzytomnej seniorki leżącej na balkonie, powiadomił służby. Ich szybka i zdecydowana reakcja mogła uratować ludzkie życie.
Inne z kategorii
Jechała pijana i bez prawa jazdy! Nie wiedziała, że tuż za nią jedzie... policjant po służbie!
Nietrzeźwa 63-latka spowodowała kolizję. Uderzyła w... radiowóz
Do dramatycznego zdarzenia doszło na osiedlu Marii Curie-Skłodowskiej w Chełmnie. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie – jeden z mieszkańców zauważył z balkonu, że na sąsiednim balkonie leży starsza kobieta, która nie reaguje na żadne próby kontaktu.
Na miejsce jako pierwsi dotarli dzielnicowi. Mimo nawoływań i dzwonienia do drzwi nikt nie otwierał. Funkcjonariusze, nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. W środku zastali 88-latkę leżącą w progu drzwi balkonowych. Policjanci natychmiast sprawdzili funkcje życiowe kobiety, ułożyli ją w bezpiecznej pozycji i udzielili pierwszej pomocy. Po chwili seniorka odzyskała przytomność. Kilka minut później została przekazana załodze pogotowia ratunkowego.
Za szybką i profesjonalną interwencję swoim funkcjonariuszom podziękował osobiście Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie. Dzięki zimnej krwi i zdecydowanemu działaniu dzielnicowych możliwe było uratowanie życia mieszkanki Chełmna.
Źródło: Policja