POLICJA 997 14 lis 12:36 | Redaktor
Dramat w gminie Gniewkowo. 72-letni mężczyzna aresztowany za zabójstwo żony

fot. policja

Inowrocławscy policjanci doprowadzili do sądu 72-letniego mężczyznę. Oskarżyciel postawił mu zarzut zabójstwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałek (14 listopada) kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do sądu mężczyznę, który dzień wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa swojej żony. Sąd rozpatrzył pozytywnie wniosek policji i prokuratury o areszt tymczasowy i izolował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Sprawa wiąże się ze zdarzeniem, do którego doszło w piątek (11 listopada). Policjanci podjęli działania po tym, jak po sprawdzeniu w związku z brakiem kontaktu z 64-letnią kobietą, w jednym z domów na terenie gminy Gniewkowo zostały ujawnione jej zwłoki. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, który jak wynikało ze wstępnych ustaleń nie nastąpił z przyczyn naturalnych.

W sprawie działała grupa dochodzeniowo-śledcza pod ścisłym nadzorem prokuratury. Na podstawie zebranych już wówczas informacji oraz dowodów śledczy podejrzewali, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż kobiety. Od piątku zatem trwały jego poszukiwania. W działaniach wzięło udział kilkuset policjantów, wspieranych przez strażaków oraz Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Tak zorganizowane wspólnie działania dały po raz kolejny bardzo szybki efekt.

Podczas poszukiwań prowadzonych na szeroką skalę był przeczesywany również obszar leśny na terenie gminy Gniewkowo. W sobotę (12 listopada) dzięki dynamicznej akcji został znaleziony 72-letni mężczyzna. Ukrywał się on w lesie, około pięć kilometrów od miejsca zamieszkania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w niedzielę (13 listopada) usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją inowrocławskiego sądu został tymczasowo aresztowany. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.


źródłó: KPP w Inowrocławiu, asp. szt. Izabella Drobniecka

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor