POLICJA 997 26 wrz 15:18 | Jarosław Aleksander
Drony w służbie drogówki!

fot. policja.pl

22 września 24 nowe radiowozy trafiły do województwa kujawsko-pomorskiego. To nie koniec zakupów drogówki. Teraz funkcjonariusze będą śledzili piratów drogowych również z powietrza.

Nieoznakowane radiowozy oraz te klasyczne, lawety i drony. To najnowsze zakupy przeznaczone dla Wydziałów Ruchu Drogowego w całej Polsce. 24 września nowy sprzęt zaprezentowano w Warszawie.

Funkcjonariusze drogówki będą mogli teraz śledzić kierowców także z powietrza. Jest to część europejskiego projektu TEN-T który pilotuje Ministerstwo Infrastruktury. Ma on na celu poprawę transportu i logistyki na terenie Unii Europejskiej oraz pośrednio zwiększenie bezpieczeństwa transportu.

Koszt zakupów nowego sprzętu dla policji to 13 milionów złotych. Poza dronami i radiowozami do zakupów włączono lawety policyjne do transportu zatrzymanych aut.

 

O projekcie TEN-T czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury:

 

Celem rozwijania sieci TEN-T jest zapewnienie spójności terytorialnej UE i usprawnienie swobodnego przepływu osób oraz towarów. Efektywnie funkcjonujący w ramach Unii system transportowy ma przyczyniać się do poprawy działania jednolitego rynku wewnętrznego, stymulować wzrost gospodarczy regionu, a także podnosić konkurencyjność poszczególnych państw członkowskich i całej UE w skali globalnej.

 

Obecnie policjanci drogówki zapoznają się z nowym sprzętem.

 

Na podstawie: autokult.pl/policja.pl

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz