POLICJA 997 14 wrz 2020 | kp
Dziupla zlikwidowana. To tutaj trafiały auta z Bydgoszczy

fot. Policja

Kryminalni natrafili na trop osób związanych z kradzieżami aut na terenie Bydgoszczy. Do sprawy zatrzymano dwóch paserów.

Bydgoska policja, która prowadziła dochodzenie w sprawie kradzieży aut na terenie miasta, po zdobyciu szeregu informacji, sprawdziła dwie miejscowości w powiecie bydgoskim. Dokonano przeszukań pod ustalonymi adresami. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się znaczne ilości części i podzespołów samochodowych.

fot. Policja

Ujawnione rzeczy pochodziły z kradzieży. – Już na podstawie pierwszych weryfikacji policjanci ustalili, że pochodzą one, w głównej mierze, ze skradzionych wcześniej pojazdów różnych marek – przekazuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn – 40- i 23-latka. Postawiono im zarzuty. Obaj odpowiedzą za paserstwo w stosunku do mienia znacznej wartości. Dodatkowo starszy z nich odpowie również za kradzież samochodu marki Kia Sportage na terenie Warszawy.

Decyzją sądu 40-latek trafił na trzy miesiące do aresztu, a 23-latek został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że zostaną postawione kolejne zarzuty.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor