POLICJA 997 27 sty 2019 | Redaktor
 Grafficiarz usłyszał 19 zarzutów

fot. Policja

Do pięciu pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który jest podejrzany o liczne uszkodzenia mienia na terenie Żnina. Sprawca sprayem wykonał napisy, niszcząc głównie elewacje budynków. Jego zachowanie oceni sąd.

W ubiegłym roku do żnińskiej komendy wpłynęły pojedyncze zawiadomienia dotyczące uszkodzenia elewacji budynków. Nieznany wówczas sprawca czerwonym sprayem wykonał na nich napisy. Były one na tyle charakterystyczne, że wskazywały na tego samego sprawcę. 

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na podstawie zabranego materiału dowodowego oraz własnych ustaleń, wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Żnina. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że żninianin wykonał znacznie więcej „rysunków”. Nastolatek usłyszał 19 zarzutów uszkodzenia mienia o łącznej wartości strat przekraczającej 37 000 złotych na szkodę różnych pokrzywdzonych.

Zachowanie mężczyzny oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Źródło i foto: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor