POLICJA 997 20 lut 2018 | Redaktor
Groził motorniczemu na Łoskoniu

fot. Anna Kopeć

Pijany 28-latek groził motorniczemu. Mężczyzna wpadł w szał, gdy motorniczy na końcowym przystanku poprosił go o opuszczenie pojazdu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło dziś (20 lutego) wczesnym rankiem. Dyżurny z Fordonu otrzymał zgłoszenie o groźbach kierowanych przez pasażera do motorniczego. Na zajezdnię tramwajową „Łoskoń” został skierowany patrol.

Jak się okazało, motorniczy po dojechaniu na ostatni przystanek poprosił pasażera o opuszczenie pojazdu. Ten wpadł w szał i zaczął grozić motorniczemu rozbitą butelką, a następnie nożem. Zgłaszającemu udało się zamknąć agresora w tramwaju.

Policjanci weszli do pojazdu i zatrzymali 28-latka. Mężczyzna przy funkcjonariuszach był spokojny. Mundurowi znaleźli przy nim scyzoryk. Badanie przeprowadzone na fordońskim komsariacie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor