POLICJA 997 30 sty 2018 | Redaktor
Kartą płatniczą za mandat [KOMUNIKAT]

fot. Policja

Za mandaty karne w Bydgoszczy już można płacić kartą płatniczą. Radiowozy zostały wyposażone w terminale płatnicze.

Od 29 stycznia 2018 r. bydgoscy policjanci ruchu drogowego na wyposażeniu podczas służby mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu.

Nie inaczej jest w Bydgoszczy i powiecie. Od wczoraj (29.01.2018) policjanci bydgoskiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze. Jednak zaznaczyć należy, że nie wszyscy.

24 tego rodzaju urządzenia trafiły do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy. Jednak zanim mundurowi zaczęli ich używać, musieli przejść odpowiednie szkolenie. Sukcesywnie obejmie ono każdego z policjantów pełniących służbę na drogach miasta i powiatu.

Już w pierwszym dniu używania terminali płatniczych przez bydgoskich policjantów kilka osób zdecydowało się skorzystać z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego.

Źródło: Policja 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor