POLICJA 997 11 lut 10:38 | Redaktor
Kierował na zakazie i po narkotykach

fot. ilustracyjna, policja

Nadal nie brakuje kierowców lekceważących sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych lub siadających za kierownicą pomimo cofnięcia uprawnień. W minionym tygodniu za kierownicą forda postanowił zasiąść 21-latek, który być może dojechałby do celu, gdyby nie policyjna kontrola. Dodatkowo młody kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków i miał przy sobie jej niewielkie ilości.

Policjanci aleksandrowskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej forda. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna na widok policjantów stał się bardzo nerwowy i pobudzony. Badanie wykonane przy użyciu policyjnego testera narkotyków wykazało, że 21-letni mieszkaniec powiatu jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, jak wykazało sprawdzenie dotychczasowych drogowych "osiągnięć" kierowcy w policyjnych bazach danych, mężczyzna ma zasądzony przez sąd, aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  Na tym nie koniec. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie niewielkie ilości środków narkotycznych. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie.

W czwartek (08.02.2024r.) usłyszał zarzuty posiadania środków narkotycznych, kierowania pod ich wpływem i pomimo orzeczonego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor