POLICJA 997 17 sty 2022 | materiał partnera
Kierował ciężarówką, mając 2,6 promila alkoholu w organizmie

fot. ilustracyjna, Pixabay

Groźne manewry jadącego ciężarówką marki Daf doprowadziły do kolizji. Teraz dwa lata pozbawienia wolności grożą temu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna kierujący volvo powiadomił policjantów o niebezpiecznej jeździe kierowcy ciężarówki daf. Doszło do kolizji obu samochodów, a osobówka o mały włos zostałaby zepchnięta do rowu.

- Gdy pojazdy dotarły na stację paliw w Chełmcach gmina Kruszwica również w to miejsce zmierzał wezwany policyjny patrol. Jakby tego było mało, kierujący ciężarówką kupił sobie jeszcze na stacji alkohol i wypił go, po czym przeparkował swój pojazd - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego z Inowrocławia ustalili, że 24-letni mieszkaniec woj. podlaskiego miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Patrol zatrzymał jego prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grożą mu dwa lata więzienia. Odpowie również za kolizję.

źródło: KPP Inowrocław