POLICJA 997 12 kwi 10:29 | kd
Kieszenie miał wypchane narkotykami. 18-latek nie spodziewał się wpadki

Miejscowi policjanci zatrzymali mieszkańca Gniewkowa. Wiedząc, że może być uwikłany w narkotyki namierzyli i sprawdzili to dokładnie. Mężczyzna miał łącznie blisko 120 gramów używek. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu gniewkowscy policjanci byli w posiadaniu informacji o mężczyźnie uwikłanym w narkotyki. Gromadzili ustalenia na ten temat i gdy namierzyli konkretnego mieszkańca Gniewkowa przystąpili do realizacji sprawy. 18-letni gniewkowianin wpadł w ręce policjantów w miniony piątek (08.04) gdy szedł ulicą.

Sprawdzenie tego co miał przy sobie dowiodło, że jest wplątany w proceder narkotykowy. Mężczyzna miał w kieszeniach blisko 13 gramów białego proszku i ziela konopi. Przeszukanie jego mieszkania również skutkowało ujawnieniem przez funkcjonariuszy ponad 100 gramów tego samego rodzaju środków. Badanie testerami potwierdziło, że to substancje zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii: amfetamina i marihuana.

Młody mieszkaniec Gniewkowa został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zarzuty jakie usłyszał to posiadanie znacznych ilości narkotyków. Następnego dnia (09.04) policjanci doprowadzili go do oskarżyciela. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem co oznacza, że do czasu rozprawy ma obowiązek stawiania się kilka razy w tygodniu do gniewkowskiego komisariatu. Ma również zakaz opuszczania kraju. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

kd Autor