POLICJA 997 8 kwi 14:53 | Redaktor
Kolejne narkotyki przejęte do przez policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej

fot. KMP Bydgoszcz

Działania policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który posiadał znaczną ilość substancji zabronionych. 39-latek miał narkotyki w miejscu pracy oraz w miejscu zamieszkania. Za te czyny grozi mu do 10 lat „odsiadki”.

We wtorek (4.04.2023) policjanci pojechali do jednego z bydgoskich lokali na Śródmieściu, gdzie według ich ustaleń 39-latek miała posiadać substancje psychotropowe. Na miejscu, funkcjonariusze po podaniu powodu swojej wizyty i sprawdzeniu personaliów, przystąpili do przeszukania miejsca pracy mężczyzny. W trakcie czynności policjanci ujawnili kilka worków z narkotykami. Następnie z zatrzymanym pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie w pomieszczeniach znaleźli znacznie więcej zabronionych środków.

Zabezpieczyli również dwie wagi elektroniczne, telefon komórkowy  oraz pakiet woreczków strunowych służących do porcjowania. Zabezpieczone przez policjantów środki to: susz marihuany o wadze 189 gramów, amfetamina o wadze 194 gramów i kryształ 2-CB o wadze 204 gramów brutto. Łączna waga substancji to 587g brutto. Wszystkie one trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Ostatecznie bydgoszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec 39-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor