POLICJA 997 2 lut 14:25 | Redaktor
Kradł śruby od podkładów kolejowych. Na gorącym uczynku zatrzymali go policjanci ze Śródmieścia

fot. KMP Bydgoszcz

Patrol z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymał na gorącym uczynku 44-latka, który kradł elementy infrastruktury kolejowej. Mężczyzna odkręcił 34 śruby od podkładów kolejowych na torowisku przy ulicy Kamiennej w Bydgoszczy. Teraz za to odpowie.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (29.01.2024) tuż po godzinie 8:00. Wówczas policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu kontrolowali infrastrukturę kolejową wzdłuż ulicy Kamiennej w Bydgoszczy pod kątem kradzieży i dewastacji. W pewnym momencie, na wysokości skrzyżowania z ulicą Fabryczną, zauważyli mężczyznę odkręcającego śruby od podkładów kolejowych. Chwilę później go wylegitymowali.

Okazało się, że to 44-letni mieszkaniec naszego miasta. Podczas kontroli plecaka oraz reklamówki policjanci ujawnili 34 stalowe śruby od wspomnianych podkładów, dwa płaskie klucze, które służyły mu do ich odkręcania oraz kable miedziane bez otuliny.

O sytuacji patrol powiadomił dyżurnego komisariatu oraz Straż Ochrony Kolei. Przedstawiciel pokrzywdzonego, w złożonym w następstwie tego, zawiadomieniu oszacował straty na kilkaset złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Odpowie za kradzież mienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor