POLICJA 997 21 maj 2021 | ak
Kryminalni przejęli marihuanę i tabletki extasy

fot. policja

Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta, który miał w domu znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna, decyzją oskarżyciela do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

„Policjanci pionu kryminalnego zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego uzyskali informację o mężczyźnie, który był podejrzewany o to, że jest uwikłany w narkotyki. Gdy kryminalni działali przy tym temacie i mieli już konkretną wiedzę o działalności przestępczej 36-letniego mężczyzny, w środę (19 maja) wkroczyli do jego mieszkania na terenie Inowrocławia” - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji..

fot. policja

W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli w mieszkaniu torbę foliową z suszem roślinnym (blisko 63 gramy), 10 tabletek extasy i pieniądze. Badanie suszu testerem wykazało, że to marihuana. Policjanci zabezpieczyli znalezioną gotówkę oraz wszystkie rzeczy związane z posiadaniem zabronionych środków.  Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Dzięki zebranym materiałom, mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków. Podejrzany, decyzją oskarżyciela  został objęty policyjnym dozorem.  Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. 


źródło: KPP w Inowrocławiu, zmiany red.

ak Autor