POLICJA 997 8 gru 10:03 | Redaktor
Kryminalni z Koronowa zatrzymali dwóch sprawców wymuszeń rozbójniczych

fot. KMP Bydgoszcz

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Koronowa, którzy będą odpowiadać za wymuszenia rozbójnicze. O ich przestępczych poczynaniach dowiedzieli się kryminalni z koronowskiego Komisariatu, którzy zatrzymali obu mężczyzn. 30-latek i jego o sześć lat starszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego koronowskiego komisariatu. Wynikało z nich, iż 30-letni koronowianin odpowiada za wymuszenia rozbójnicze. Okazało się, że pierwotnie dwóch pokrzywdzonych 37-latków pożyczyło od niego łącznie 500 złotych, ale mimo spłaty całego zadłużenia, mężczyzna w dalszym ciągu domagał się pieniędzy. Nachodził ich w miejscu pracy i zamieszkania, grożąc pozbawieniem życia, doprowadził kilkukrotnie do oddania przez nich pieniędzy w łącznej kwocie 2600 złotych. Do sytuacji tych dochodziło na przestrzeni listopada bieżącego roku.

Ponadto, dwukrotnie 30-latek działał wspólnie i w porozumieniu ze swoim 36-letnim kolegą. Mieszkańcy Koronowa, posługując się maczetą i przedmiotem przypominającym broń, próbowali zmusić pokrzywdzonych do oddania kolejnych pieniędzy. Z uwagi na to, że napadnięci nie mieli przy sobie gotówki, sprawcy oddalili się.

Kryminalni uzyskawszy tę wiedzę, jeszcze tego samego dnia (6 grudnia) zatrzymali 30-latka i jego wspólnika i przedstawili mu zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz dwóch usiłowań tego przestępstwa.

W czwartek (7 grudnia), na wniosek policjantów i prokuratora, sąd aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

KMP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor