POLICJA 997 14 sty 08:19 | ak
Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy. Podejrzani usłyszeli łącznie 19 zarzutów

fot. policja

Ponad 170 gramów amfetaminy i marihuanę zabezpieczyli szubińscy kryminalni. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców gminy. Obaj usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci pionu kryminalnego szubińskiego komisariatu ustalili, że na terenie jednej z gminnych wsi przemieszcza się auto, w którym mogą być przewożone narkotyki. W poniedziałek (10 stycznia) w kompleksie leśnym wsi, mundurowi skontrolowali mężczyzn jadących volkswagenem golfem. Kontrola potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy.

„W odzieży 22-letniego pasażera kryminalni znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą o wadze prawie 20 gramów. Zabezpieczyli też ponad 150 gramów amfetaminy i marihuanę, która należała do 20-letniego kierowcy” - poinformowała policja.

Podejrzani usłyszeli łącznie 19 zarzutów za  posiadanie zabronionych środków, a także ich udzielanie. Starszemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Młodszemu, z racji posiadania znacznych ilości zabronionych substancji, nawet do lat 10.

W środę (12 stycznia) 20-latek stanął przed sądem, który zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Jego kompan, decyzją oskarżyciela, został objęty policyjnym dozorem.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią, podkom. Justyna Andrzejewska

ak Autor