POLICJA 997 23 wrz 17:10 | kp
Na jego lewym interesie Skarb Państwa straciłby tysiące. 25-latek zatrzymany

fot. Policja

We wtorek (22 września) na terenie Inowrocławia zatrzymano mężczyznę, który miał „lewe” papierosy i krajankę tytoniową. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego oszacowano na prawie 26 tys. złotych.

Inowrocławscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją podejrzewali, że na terenie miasta przebywa mężczyzna, który posiada nielegalne papierosy. Swoje poszlaki zweryfikowali we wtorek (22 września), wkraczając do pomieszczeń zajmowanych przez jednego z mieszkańców Konina.

– Podczas przeszukania jego garażu oraz sklepu, w którym pracował, policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 26 kg krajanki tytoniowej i ponad 4,5 tys. sztuk papierosów, samodzielnie wytworzonych – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. – Takim postępowaniem mężczyzna próbował narazić Skarb Państwa na prawie 26 tys. zł. strat z tytułu podatku akcyzowego – dodaje funkcjonariuszka. 

fot. Policja

25-latek został przesłuchany w dniu zatrzymania. Usłyszał zarzut posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar policja zabezpieczyła nie tylko tytoń należący do mężczyzny, ale także jego samochód, telefon, laptop i telewizor. Zatrzymanemu grozi wysoka grzywna i trzy lata więzienia.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor