POLICJA 997 4 sie 20:06 | ak
Najpierw wspólnie pili, później pobili i okradli kompana „od kieliszka”

fot. ilustracyjna, Pixabay

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez brodnickich policjantów. Najpierw pili alkohol ze swoim znajomym, później pobili go i okradli. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a rozbójnicy do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę (3 sierpnia) przy ul. Kolejowej w Brodnicy. Około godz. 7.40 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na parkingu pod jednym z supermarketów leży pobity mężczyzna. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma kolegami spożywał alkohol za sklepem, po czym jego „kumple” pobili go i ukradli kulę ortopedyczną, buty, portfel z pieniędzmi oraz dokumenty.

Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala. Natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Nie trwało to długo, bo już po kilku minutach, zatrzymali 55 i 52-latka, których przetransportowali do brodnickiej komendy. Obaj mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W czwartek (4 sierpnia) krewcy panowie zostali przesłuchani. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KPP w Brodnicy, asp. szt.  Agnieszka Wiesiołek

ak Autor