POLICJA 997 2 mar 2019 | Redaktor
Nalot CBŚ na narkotykowe zagłębie [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Półtora kilograma narkotyków ujawnili na terenie gminy Sępólno Krajeńskie funkcjonariusze z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie oraz miejscowi policjanci. W wyniku akcji zatrzymano trzech młodych mężczyzn.

Policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie przy wsparciu sępoleńskich kryminalnych oraz przewodnika z psem ujawnili w środę (27 lutego) na terenie gminy Sępólno Krajeńskie znaczne ilości narkotyków.

Środki niedozwolone przechowywane były w kilku różnych miejscach, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych oraz garażach. Łącznie zabezpieczono około 1,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych w tym, marihuanę, kokainę oraz tabletki extazy. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli kilka opakowań z nieznanymi cieczami oraz wagę elektroniczną. Ujawnione w wyniku przeszukań rzeczy zostały zabezpieczone przez mundurowych. Do sprawy kryminalni zatrzymali siedem osób, z czego trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat. trafiło do policyjnego aresztu.

W czwartek (28 lutego)prokurator Prokuratury  Rejonowej w Tucholi zastosował wobec podejrzanych 27 i 28-letnich mieszkańców powiatu sępoleńskiego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Natomiast w piątek (1 marca) około południa wobec najmłodszego ze sprawców, 25-letniego mieszkańca powiatu, prokurator zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Cała trójka usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.  

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor