POLICJA 997 6 lut 2023 | Redaktor
Napadli na policjantów – grozi im długoletnie więzienie

fot. KPP Lipno

Długoletnie więzienie grozi dwóm mieszkańcom gminy Skępe za czynną napaść na policjantów. Zatrzymani zaatakowali funkcjonariuszy, gdy Ci interweniowali w związku z awanturą domową i podejrzeniem znęcania się nad członkami rodziny. Wobec ataku, jakiego dopuścili się mężczyźni sąd nie miał wątpliwości, żeby zatrzymanych objąć trzymiesięcznym aresztem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę (01.02.2023), w gminie Skępe. Dwóch policjantów tamtejszego posterunku zostało skierowanych przez dyżurnego do interwencji domowej. Kobieta zgłaszała awanturę z członkami rodziny. Podczas interwencji pobudzeni mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy i nie wykonywali wydawanych przez nich poleceń. Po chwili 23 i 20-latek zaatakowali policjantów. Jeden z mężczyzn próbował odebrać funkcjonariuszowi broń. Na pomoc zaatakowanym przybyły dodatkowe patrole Policji.


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji ich znieważenia oraz tego, że podczas interwencji przemocą zmuszali ich do zaniechania prawnej czynności służbowej w związku z przeprowadzaną interwencją. 23-latek dodatkowo usłyszał także zarzut znęcania się nad członkami rodziny.
Sąd nie miał wątpliwości żeby wobec sprawców tej napaści zastosować najsurowszy środek zapobiegawczy. Podejrzani trafili już do aresztu, w którym spędzą najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

źródło: KPP Lipno

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor