POLICJA 997 31 mar 2019 | Redaktor
Napadli niepełnosprawnego. Sprawcy rozboju złapani dzięki świadkom

fot .Policja

12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm bydgoszczanom, którzy zaatakowali rowerzystę i ukradli mu jednoślad. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez kryminalnych z bydgoskiego Błonia jeszcze tego samego dnia. Policjanci odzyskali również skradziony rower, który trafił już do właściciela.

fot. Policja

W miniony poniedziałek (25 marca) około godz. 12:45 policjanci z bydgoskiego Błonia zostali powiadomieni przez świadków o rozboju, do którego doszło na ulicy Kruszwickiej w Bydgoszczy. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy zepchnęli z roweru niepełnosprawnego chłopaka i ukradli mu jednoślad. Cykliście pomogli przechodnie, informując o całym zajściu policjantów i przekazując rysopis sprawców.

Kiedy kryminalni pojechali na miejsce potwierdzili te informacje. Okazało się, że młody chłopak jechał chodnikiem wzdłuż ulicy Nakielskiej. W pewnym momencie, gdy mijał nieznanych mu mężczyzn, jeden z nich podbiegł do niego, zepchnął z roweru, po czym odjechał jednośladem w nieznanym kierunku. Kiedy pokrzywdzony podnosił się z chodnika został po raz drugi popchnięty w taki sposób, że ponownie upadł na ziemię. Tym razem zrobił to kolega mężczyzny, który zdążył odjechać rowerem.

Całe zajście widzieli świadkowie, którzy natychmiast pomogli pokrzywdzonemu i powiadomili o zdarzeniu policję.

Natychmiast sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiego Błonia. Jeszcze tego samego dnia ustalili personalia sprawców i w godzinach wieczornych ich zatrzymali. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczyli skradziony rower, który trafił już do właściciela. Dwaj 26-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój.

Zgromadzony, przez policjantów, materiał dowodowy w tej sprawie trafił w środę (27 marca) do oskarżyciela. Ten, po zapoznaniu się z nim i przesłuchaniu napastników, zastosował wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor