POLICJA 997 5 sie 2019 | Redaktor
Nie unikną kary za pobicie bydgoszczanina

fot. ilustracyjna Anna Kopeć

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie bydgoszczanina. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca na jednej ze stacji paliw przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy.  Wówczas doszło tam do pobicia mężczyzny. Zaatakowali go dwaj sprawcy, tuż po tym jak pokrzywdzony zwrócił im uwagę, aby nie zaczepiali jego psa. Agresorzy pobili go i uciekli. Natomiast pokrzywdzony z urazem nogi trafił do szpitala.

O tej sytuacji zostali powiadomieni policjanci z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zaczęli gromadzić dowody. Zabezpieczyli między innymi monitoring ze stacji paliw. Analiza zapisu pozwoliła im na wytypowanie dwóch podejrzewanych.

Policjanci namierzyli ich miejsca zamieszkania. Następnie przystąpili do działania i w ubiegłym tygodniu zatrzymali do sprawy 29 i 21-latka. Młodszy na widok policjantów próbował ukryć się w piwnicy budynku. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut pobicia, czego następstwem było uszkodzenie ciała pokrzywdzonego. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury.

Oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o aresztowanie mężczyzn. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanych. 29-latek trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące, a 21-latek na dwa miesiące.

Za pobicie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 29-latek może spodziewać się surowszej kary ponieważ czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.

źródło: Policja (kom. Przemysław Słomski)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor