POLICJA 997 13 cze 14:27 | ak
Nielegalny tytoń i marihuana przejęte przez policję

fot. policja

W mieszkaniu miał ponad 50 g marihuany oraz ponad 5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę (9 czerwca) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 47-latka podejrzanego o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz tzw. paserstwo akcyzowe.

Kryminalni już od pewnego czasu podejrzewali, że mężczyzna ten może posiadać zakazane substancje. W dniu zatrzymania funkcjonariusze przeszukali mieszkanie na Chełmińskim Przedmieściu, gdzie przebywał 47-latek. Funkcjonariusze znaleźli tam ponad 50 g marihuany i 5,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 6.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku

poinformował asp. Wojciech Chrostowski

47-latek za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających usłyszał już zarzuty. Natomiast prokurator zdecydował, aby do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. 

Za złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat więzienia a materiały dowodowe przesłane do organów skarbowych, mogą obciążyć go wysoką grzywną. 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski

źródło: KMP Toruń, zmiany red.

ak Autor