POLICJA 997 19 wrz 14:20 | Redaktor
Niemal kilogram narkotyków zabezpieczony przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia

fot. KWP w Bydgoszczy

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 26-latka zajmującego się procederem narkotykowym. W mieszkaniu oraz na użytkowanym przez niego strychu zabezpieczyli blisko kilogram zabronionych substancji.

W czwartek (15 września) ok. godziny 19.00 kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że 26-letni mieszkaniec tej dzielnicy może mieć związek z przestępczością narkotykową. By to sprawdzić, pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podejrzewanego mężczyznę zastali na klatce schodowej kamienicy. Ten na widok policjantów od razu stał się nerwowy. Policjanci wraz z nim poszli do jego mieszkania. Tam na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Na blacie kuchennym, w jednej z szafek oraz w lodówce ujawnili woreczki foliowe z białym proszkiem, z suszem roślinnym oraz kolejne z brunatną substancją. Na tym jednak nie koniec. Kryminalni przeszukali również pomieszczenie na strychu zajmowane przez bydgoszczanina. Tam ujawnili kolejne ilości środków odurzających - żółtych i szarych tabletek oraz brunatnej substancji.

Ujawnione substancje zostały przez policjantów zabezpieczone, a następnie trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, że to 330 gramów haszyszu, ponad 170 gramów amfetaminy, ponad 300 gramów tabletek ekstazy (łącznie niemal 750 sztuk), a także kilkanaście gramów marihuany.

Bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu, by w konsekwencji usłyszeć zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. W minioną sobotę (17 września) sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, aresztował mieszkańca Śródmieścia na trzy miesiące.

Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor