POLICJA 997 14 sty 2021 | Redaktor
Niemiecki granatnik przeciwpancerny znaleziony pod Więcborkiem

fot. policja

Policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej „pamiątki” z czasów II wojny światowej. Tym razem niewybuch odkryto na terenie posesji w Dalkowie (gmina Więcbork).

W środę (13 stycznia) dyżurny z sępoleńskiej komendy został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku, które zostało odkryte podczas prac ziemnych na terenie jednej z posesji w  Dalkowie. 

Na miejsce wysłano policjantów, którzy zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że jest to element niemieckiego ręcznego granatnika przeciwpancernego, który przeleżał tam od czasów II wojny światowej. O odkryciu natychmiast powiadomiono saperów. 

Teren znaleziska został zabezpieczony, a o znalezisku powiadomiono patrol saperski. Policjanci do czasu przyjazdu patrolu zabezpieczyli miejsce przed osobami postronnymi.

Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji! - przestrzegają policjanci.

mat. policji, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor