POLICJA 997 29 lip 11:17 | mk
Odznaczenia i awanse. Wojewódzkie obchody Święta Policji [ZDJĘCIA]

fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Msza święta oraz uroczysty apel z wręczeniem odznaczeń i medali odbyły się 28 lipca, z okazji wojewódzkich obchodów Święta Policji. Na wyższe stopnie służbowe awansowano 1233 policjantów .

Obchody rozpoczęła Msza św. w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, celebrowana przez administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej bpa Wiesława Śmigla, kapelana kujawsko-pomorskich policjantów ks. prałata Stanisława Kotowskiego i dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej, ks. Prałata Wojciecha Przybyłę

Następnie, podczas uroczystego apelu w kinoteatrze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, policjanci i pracownicy Policji otrzymali odznaczenia, medale i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Prezydent RP Andrzej Duda nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom Policji z kujawsko-pomorskiego garnizonu. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy Piotr Leciejewski został mianowany na stopień nadinspektora Policji.

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Belwederze za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono inspektora Pawła Zasadę, komendanta powiatowego policji w Sępólnie Krajeńskim. Komendant Zasada popularyzuje historię Policji, jest współtwórcą publikacji pt. „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”, dotyczącej zbrodni dokonanej przez okupantów niemieckich i sowieckich na funkcjonariuszach ówczesnego województwa pomorskiego.Na wyższe stopnie służbowe z okazji święta awansowało w województwie 1233 policjantów. Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnią Służbę, a minister spraw wewnętrznych i administracji - Odznaki „Zasłużony Policjant”. Medale i odznaczenia otrzymało łącznie 115 policjantów i cywilnych pracownikom Policji.

Policjanci natomiast uhonorowali Wojciecha Kopra, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Podczas uroczystości wręczono mu brązowy Medal za Zasługi dla Policji.


W uroczystości uczestniczyli wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji oraz Kompanii Honorowej KWP w Bydgoszczy.

Na podstawie komunikatu Kujawsko-Pomorskiej Policji

Zdjęcia: Kujawsko-Pomorska Policja; więcej fotografii w galerii poniżej

mk Autor