POLICJA 997 13 paź 14:22 | Redaktor
Okradali nagrobki, by sprzedać ich elementy na złom

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Krzyże, litery nagrobne, a także kwiaty kradło dwoje sprawców na bydgoskich cmentarzach przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego i Ludwikowo. Oboje usłyszeli już zarzuty. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Na kwotę ponad czterech tysięcy złotych opiewają łączne straty wyrządzone przez sprawców, którzy ograbili nagrobki na bydgoskich cmentarzach. Na ich trop wpadli kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu. Pojechali do ich miejsca zamieszkania i tam ich zatrzymali.

W „zainteresowaniu” 42-latka i jego 37-letniej wspólniczki były przede wszystkim krzyże oraz litery nagrobne, szczególnie te wykonane z mosiądzu, a także kwiaty. Oczywiście motywem przewodnim ich działania była chęć sprzedaży tych elementów w punktach skupu złomu i w ten sposób zarobienia pieniędzy.

Oboje usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące ograbienia grobów. Tego typu czyn zagrożony jest karą do ośmiu lat pozbawienia wolności. Z wyższym jej wymiarem musi się liczyć 42-latek, ponieważ odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

 

źródło: KWP w Bydgoszczy, kom. Lidia Kowalska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor